7 důvodů, proč jsou kovové dekorace skvělý doplněk do každé zahrady

Chcete se na zahradě cítit dobře? Zkrášlete ji nejen zelení, ale také dekoracemi, které budou odrazem vašeho stylu. Přesně to umí naše ručně kované dekorace. Čím vším vás kromě vzhledu dostanou?

kovove-dekorace-zahrada-ondracekdesign

Vytvořit si na zahradě příjemné prostředí chvilku trvá – nejprve je potřeba zaměřit se na výběr vhodných rostlin i jejich uspořádání, aby celek působil harmonicky. Stejně tak budete řešit funkční prvky v zahradě. Jakmile máte tento základ hotový, přichází ta nejzábavnější část – doladění v podobě dekorací. I ty je dobré vybrat s určitou představou a nevytvořit si na zahradě změť nesourodých doplňků, které místo harmonie navozují spíš chaos. Pokud toužíte po vkusném pozvednutí vašeho zahradního prostoru, rozhodně stojí za zmínku dekorace z kovu, který je v exteriéru nepřekonatelný. Pojďme se podívat proč.

kované věci-9

Kované výrobky vydrží po generace

Kov je tvrdý bytelný materiál, který odolá mrazu, dešti, větru i prudkému slunečnímu záření. V kombinaci s žárovým zinkováním a použitím antikorozních nátěrů se bez nadsázky jedná o dekoraci, která bude zahradu zdobit desítky let. V porovnání se dřevem, keramikou a dalšími materiály běžně používanými k výrobě dekorací, je tak kov jasným vítězem, pokud jde o trvanlivost.

Přidaná umělecká hodnota

U kovaných dekorací platí, že co kus, to originál. Za vznikem těchto dekorací stojí láska k řemeslu a roky sbírané know-how. To dává vzniknout jedinečným dílům, které dodají vaší zahradě duši. Na rozdíl od sériově vyráběných dekorací máte u nás možnost podílet se na návrzích a nechat si vyrobit originál podle vlastních představ.

Snadná údržba

Péče o kovové dekorace je jednoduchá. Postačí, když je občas otřete hadříkem, abyste odstranili usazený prach a další nečistoty. Kdyby se po letech objevily stopy koroze, stačí rezavé části lehce zbrousit a kov ošetřit protikorozním nátěrem. S péčí o naše výrobky i s případnou renovací vám rádi poradíme.

Kovana-vazka-na-kameni 123-1_68584467-2216340615154722-4635857969815224320-n 

Všestrannost

Kovové dekorace jsou mimořádně všestranné. Můžete je umístit kamkoliv v zahradě od vstupní brány až po pergolu. Díky odolnosti materiálu také nemusíte řešit povětrnostní podmínky na různých částech zahrady. Kov rozhodně nerozhodí, když na něj bude pražit slunce většinu dne.  

Materiál, který se snadno kombinuje

Přírodní materiály mají tu výhodu, že je lze snadno kombinovat téměř se vším. Kov jako studený prvek vkusně doplní hřejivé dřevo u zahradního posezení, efektně vypadá i v kombinaci s kamenem použitým na skalkách nebo vedle kamenného zahradního chodníku.

Inspirovat se můžete našimi zahradními dekoracemi jako jsou motýl na kameni nebo vážka na kameni

kovany-motyl-na-kameni

Doplní moderní i tradiční zahrady

V naší kovárně se kov přemění na zdobené rustikální dekorace do venkovských zahrad, stejně jako na minimalistická umělecká díla, která se vyjímají v moderních městských zahradách. Může se jednat o různé robustní kované sochy, ale i malé sošky, plastiky nebo třeba kované lucerny. Záleží čistě na vašem vkusu. Vybírat si můžete z hotových dekorací, ale není problém poptat zakázkovou výrobu a nechat si vyrobit naprostý originál.

Kov jako element, který podporuje meditaci

Jestliže při zařizování zahrady řešíte nejen vzhled, ale i celkovou harmonii, určitě vám není cizí pojen Feng-šuej. Podle tohoto tradičního čínského učení je kov jinový element, který napomáhá koncentraci a dává prostoru řád. Energie kovu je však navíc výborná pro podporu meditace, takže pokud si na zahradu chodíte odpočinout a načerpat síly, kovové dekorace jsou dobrou volbou.

Závěrem lze říct, že ručně kované dekorace jsou nejen estetickým doplňkem, ale dodají venkovnímu prostoru osobitost a vytvoří místo, ve kterém budete rádi trávit čas vy i vaše návštěvy. Díky trvanlivosti materiálu si je navíc užijete po mnoho let.

228_20221114-133119---obnoveny-zesvetleni-ch